בריכות שחיה טבעיות

  • חברת עפרה צמחי מים מציעה בריכות שחיה טבעיות, נקיות ובריאות ללא תוספת כלור וכימיקאלים. הבריכות משתמשות בשיטת טיהור מתקדמת המבוססת על תהליכים טבעיים, המועצמים על ידי טכנולוגיה מתקדמת הנמצאת בחזית הידע המדעי. בריכת שחיה טבעית יכולה לענות על כל חלום. החל מבריכה טבעית הנראית כאגם קטן כשהגישה לאזור השחיה היא דרך חלוקי נחל על מדרון משופע, וכלה בבריכה מרובעת בעלת מראה מוכר של בריכת שחיה רגילה.
  • בריכת שחיה טבעית כוללת שלושה אזורים נפרדים: אזור שחיה, 'אזור טיהור צמחי' ואזור סינון ביו-מכני. האזורים יכולים להיות צמודים ונשפכים זה לזה או נפרדים לחלוטין זה מזה עם צנרת המקשרת בין האזורים השונים. משאבה מסחררת את המים בין האזורים השונים. משיקולי איבוד אנרגיה, מומלץ כי האזורים השונים יהיו קרובים זה לזה. באזור הטיהור הצמחי עוברים המים בתוך המצעים (אגרגטים) בהם שתולים צמחי מים. המים זורמים בזרימה תת מצעית (אין מים גלויים) דרך בתי השורשים של צמחי המים. על בתי השורשים של הצמחים מתפתחים מיקרואורגניזמים שונים המפרקים מזהמים הנמצאים במים. את תוצרי הפירוק סופחים, צורכים ומנדפים צמחי המים.
  • כיוון שבבריכה טבעית לא מרוקנים את המים, הבניה הינה בניה קלה מבלוקים העושה שימוש במינימום מלט. הלחץ ההידרוסטטי התמידי של המים משתווה ללחץ האדמה החיצוני. איטום הבריכה נעשה ע"י יריעת PVC המיובאת מגרמניה. יריעת ה-PVC בה נעשה שימוש הינה מהיריעות האיכותיות ביותר הקיימות בשוק העולמי. קיימת אחריות של 20 שנה על היריעה ומחויבות של החברה לקחת את היריעות למיחזור לאחר תום תקופת האחריות. בנוסף, ליריעה קיימת הגנה מקרני UV והיא שומרת על גמישותה לאורך זמן.
  • עלויות האחזקה של בריכת שחיה טבעית נמוכות לאין ערוך מבריכת שחיה קונבנציונאלית. אין צורך להזין את הבריכה בכימיקלים מתכלים באופן תמידי. עם הזמן, ככל שהבריכה מגיעה לאיזון עצמי עמוק יותר, נדרש גם להשקיע פחות ופחות זמן בניקוי. לאחר מספר שנים נדרש בעיקר לעסוק בגינון של 'אזור הטיהור הצמחי' הכולל דילול של צמחים. באופן שוטף עם חלוף העונות, הצמחים קמלים, נופלים על האדמה, מתקמפסטים (הופכים לקומפוסט) ומזינים את עצמם. צמחים חדשים גדלים ובשיא עונת הקיץ, מהווה 'איזור הטיהור הצמחי' גינה פורחת מרהיבה העומדת בזכות עצמה.
 

כתבות ומאמרים